• image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Wizerunek Przedszkola

Wizerunek Przedszkola Niepublicznego Mikołajek  w Miłoszycach

Przedszkole powstało na pięknej 50 arowej działce ze starodrzewem, w bliskiej okolicy pól i łąk, co stanowi wielki atut naszej placówki.  W oparciu o nasze zamiłowania i pasje postanowiliśmy, aby nasza koncepcja przedszkola ściśle wiązała się z miejscem w którym ono  powstało czyli wsią.

Mając doświadczenia z własnymi dziećmi, zauważyłyśmy jak ogromnie pozytywny wpływ  na dzieci ma bliski kontakt z naturą, roślinami, zwierzętami . Radosna zabawa na łonie natury nie tylko pozwala na zdrowy i harmonijny rozwój fizyczny, ale również emocjonalny i psychiczny.

Nasza koncepcja wychowawcza  zakłada, iż dzieci opiekując się roślinkami, zwierzątkami i ucząc się poszanowania dla przyrody, uczą się również poprawnych relacji w grupie, empatii i poszanowania dla drugiego człowieka.

Kładziemy ogromny nacisk na zdrowe odżywianie. Wszystkie posiłki przygotowywane są na terenie przedszkola, na bazie świeżych owoców i warzyw. Samodzielnie wykonujemy konfitury,  oraz inne dopuszczalne wyroby. Uczymy dzieci bogactwa smaków, oraz radości z jedzenia. Nasza kadra zasiada z dziećmi do posiłków, dając przykład dzieciom i zachęcając do smakowania i wychwalania potraw.

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu. Posiadamy świetnie wyposażony drewniany plac zabaw wśród drzew, dzięki czemu dzieci mogą nawet w największe upały bawić się w cieniu.  Dobór naturalnych materiałów: drewno, piasek, trawa, sprawia, że dzieci w sposób naturalny poprawiają czucie głębokie i czerpią prawdziwą radość z zabawy na  świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu w opłacie stałej odbywają się zajęcia z religii, j. angielskiego, logo rytmiki, rytmiki oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. Dodatkowo stwarzamy rodzicom możliwość wykupienia dodatkowych zajęć np. z pływania, piłki nożnej, gimnastyki artystycznej,baletu, oraz językowe, tak aby indywidualnie wspierać uzdolnienia dzieci.

Niesamowicie istne jest dla nas bezpieczeństwo dzieci, więc co roku organizujemy szkoleniowe rady z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, na które zapraszamy również rodziców.  Szkolimy również kadrę w zakresie wspomagania rozwoju dzieci, oraz innych ciekawych dodatkowych metod pracy z dziećmi.

Zatrudniamy Pedagoga, psychologa, logopedę, oraz pedagoga specjalnego wspierających procesy wychowawcze.Z pomocy tych specjalistów korzystają zarówno nauczyciele, dzieci , jak i rodzice.

Wkładamy dużo serca w naszą pracę, dzięki czemu nasze dzieci spędzają u nas czas radośnie, twórczo i zdrowo.

                                                                                                                                       Anna Witkowska