• image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Edukacja

Koncepcja „ Farming for health”

Nasze przedszkole oprócz wspaniałego placu zabaw wśród drzew oraz położenia w malowniczym miejscu w niedalekim sąsiedztwie lasu i łąk pełnych kwiatów, kładzie duży nacisk na bezpośredni kontakt dzieci z naturą.

Staramy się aby nasze maluszki miały jak najlepszy kontakt z przyrodą, nie tylko poprzez zajęcia edukacyjne ale również poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Nasze maluszki uwielbiają wyjazdy na zaprzyjaźnioną farmę Państwa Kozłowskich w Dziuplinie, gdzie poznają zwyczaje zwierząt i mogą je z bliska zobaczyć. Obserwujemy ogromną radość z kontaktów ze zwierzętami oraz naturalne wyciszenie wynikające z zabawy na łonie natury.

Dzieci w naszym przedszkolu nie tylko poznają zwierzęta ale również uczą się sadzenia oraz pielęgnacji warzyw w umieszczonych w przedszkolnym ogródku. Każda grupa ma swoją grządkę w specjalnie przygotowanych skrzynkach z ziemią, w której uprawia warzywa. Dzieci uczestniczyły w sadzeniu, podlewają, pielęgnują i ogromnie cieszą się z każdego wyhodowanego warzywa. Maluszki chętnie zjadają wyhodowane przez siebie pomidorki i rzodkiewki i nie trzeba ich do tego namawiać.

Posadziliśmy również wspólnie z dziećmi wokół przedszkola drzewka owocowe i z niecierpliwością czekamy na pierwsze owoce.

Koncepcja - farming for health - zakłada nie tylko radosne korzystanie z dóbr natury, ale również dbałość o środowisko naturalne, w związku z czym nasze przedszkole kładzie szczególny nacisk na ochronę środowiska. Nie korzystamy z naczyń jednorazowych ani ręczników papierowych. Sortujemy odpady, zbieramy makulaturę oraz oszczędzamy wodę i energię. Chcemy , aby nasze dzieci uczyły się, jak ważne jest to, by na co dzień pamiętać, że Ziemia jest tylko jedna i trzeba o nią dbać.