• image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Zapisy na rok 2021/2022

1a

  • Pracujemy z dziećmi ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, zespołem Downa, afazjami, niedosłuchem i niedowidzeniem, niezależnie od stopnia niepełnosprawności intelektualnej
  • Zwalniamy z opłat dzieci z orzeczeniem
  • Własnym transportem dowozimy dzieci do przedszkola i do domu
  • Prowadzimy edukację włączającą 
  • Z pomocą ekspertów: psychologa, pedagoga, neurologopedy wspieramy rodziców i dzieci.

Czekamy na Was!

Mikołajek uczy i integruje

 Przedszkole Niepubliczne Mikołajek zostało wybudowane w 2011 roku na pięknej 50 arowej działce ze starodrzewem w sercu Miłoszyc na terenie Gminy Jelcz- Laskowice . W niedalekim sąsiedztwie znajduje się Szkoła Podstawowa , boisko, oraz kościół . To co wyróżnia to miejsce , to możliwość obcowania z naturą. Przedszkole znajduje się w bliskim sąsiedztwie lasu, pól i łąk . W naturalnym środowisku dzieci mogą realizować podstawę programową , rozwijać swoje zainteresowania oraz poszerzać wiedzę o otaczającym świecie . Dzieci mają również możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu korzystając z zabawy na terenie placów zabaw i pięknych ogrodów sensorycznych znajdujących się wokół przedszkola. Budynek został tak zaprojektowany i wyposażony, by spełniać na najwyższym poziomie wszelkie wymogi pracy z dziećmi zdrowymi a także z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki zainstalowanej windzie krzesełkowej z edukacji i terapii mogą korzystać wszystkie dzieci bez względu na stopień niepełnosprawności. Mimo że przedszkole znajduje się na wsi , od kilku lat zapełnia się dziećmi z całej okolicy i wciąż rozwija się i pięknieje.

Czytaj więcej: Mikołajek uczy i integruje

Zdrowo i sportowo

W roku przedszkolnym 2019/2020 nasze przedszkole było uczestnikiem akcji "Zdrowo i sportowo", dzięki której mieliśmy okazję organizować zajęcia dotyczące sportu, zdrowego odżywiana i odpoczynku. "Aktywne dzieci to zdrowi dorośli." 

Certyfikat

 

 

Nauczanie na odległość

 Od 25 marca zespół naszego przedszkola stara się za pomocą zróżnicowanych metod prowadzić nauczanie na odległość.

W tej nowej dla wszystkich sytuacji, rola Rodziców jest bardzo ważna.
"Stwórzmy w naszej nowej codzienności przestrzeń na odpoczynek, zabawę oraz obowiązki tak, aby ułatwić dzieciom powrót do normalności, kiedy czas epidemii się skończy."
"Spróbujmy potraktować ten czas jako moment zatrzymania i zadbania o więź, która daje dziecku największą siłę, ale w trudnych chwilach nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalistów."

Materiały: